Jak wybrać najlepszy kredyt ?

Kredyt, to zobowiązanie na kilka dobrych lat, a jeśli weźmiemy pod uwagę kredyt hipoteczny - to nawet na całe życie. Warto, więc poważnie zastanowić się nad jego wyborem i na spokojnie przeanalizować wszystkie możliwości, aby był możliwie najlepiej dopasowany do naszych wymagań, ale także do naszych możliwości.

Wybierając kredyt trzeba najpierw porównać wszystkie interesujące nas oferty, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom. To bardzo ważne zwłaszcza przy długoterminowych kredytach. Trzeba wybrać walutę, zabezpieczenie oraz termin, na jaki zaciągniemy kredyt.

Jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę na bieżące wydatki, to pamiętajmy, że im łatwiejszy jest do niej dostęp, tym później większe będą koszty jej spłaty. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm udzielających pożyczek „od ręki”, także osobom, które znajdują się na liście Biura Informacji Kredytowej, jako zalegające ze spłatą. Całkowite oprocentowanie tych pożyczek to kilkadziesiąt procent. Warto wiec dwa razy zastanowić się zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Wiele banków reklamuje swoje produkty, także kredyty. Zanim ulegniemy reklamie, sprawdźmy, czy jej przedmiotem jest dokładnie taki kredyt, jakiego potrzebujemy. Bardzo często reklamowane kredyty nie do końca odpowiadają naszym oczekiwaniom, a wszelkie zmiany wiążą się z dodatkowymi kosztami.